Liquidy

Bio, ekologické, zdravé, zdravý životní styl. To všechno jsou hesla, na které v poslední době slyší čím dál větší část populace. Zatímco jiným jde ale jejich přírodní životní styl jako po drátkách, jak k tomu přijdou ti, co jsou například závislí? Kuřáci si sice svou cestu vybrali, ale nikdo neříká, že po ní musí dojít až do konce. Odbočte také na nejbližším rozcestí a zkuste elektronickou cigaretu, která do vašeho života přinese mnoho výhod. Tou největší je určitě větší zdraví, protože při dýchání kouře z elektronické cigarety do sebe vpravujete méně škodlivin, než je tomu u klasických cigaret. Zapomeňte na plíce naplněné dehtem a „tuberkulácký“ kašel či zažloutlé zuby a nehty, s elektronickou cigaretou většinu těchto záležitostí můžete dát do pořádku. Náplně do elektronických cigaret vám nabízejí pestrou škálu chutí, ze které si můžete vybrat takovou, na jakou máte zrovna chuť. Kromě toho si můžete své vlastní příchutě i namíchat, všechno je to na vás. Buďte strůjcem svého vlastního kvalitního kouření, díky elektronické cigaretě je to jednoduché.

E-liquidy aneb náplně do vaší elektronické cigarety

Investice do elektronické cigarety je velmi dobrou příležitostí, jak si odvyknout kouřit nebo vyzkoušet nový rozměr kouření. Ovšem určitě si nemyslete, že je to jednorázová záležitost. Ačkoliv vás držba a koupě elektronické cigarety vyjde levněji, než kupovat neustále krabičku v trafice, čas od času budete muset koupit náplň. Abyste měli co vdechovat nebo inhalovat, musíte mít náplň do elektronické cigarety, které se e-liquid. Tato náplň se dá snadno sehnat na internetu nebo v klasickém kamenném obchodě a trafice. Většinou se prodávají v malých lahvičkách zhruba po 10 ml a 30 ml, přičemž 1 ml představuje zhruba jednu krabičku cigaret. Náplň vám tedy podle intenzity vašeho kouření vydrží celkem dlouho. Cenově se náplně pohybují celkem nízko, takže určitě není od věci, koupit si jich víc do zásoby nebo různého druhu, abyste mohli vyzkoušet něco jiného a přijít na to, co vám vyhovuje a chutná. Elektronické cigarety před vámi otevírají nové možnosti kouření, tak se nebojte jich využít a poznat, jaké to je, moci si „zapálit“ i doma v obýváku. Vyhnanství na balkóně už bylo dost, tak kuřte zdravěji s elektronickou cigaretou, aniž byste škodili svému okolí. Vyberte si náplň podle sebe.

Dobrý den, já jsem kuřák

Pokud patříte mezi ty, kteří se nechtějí nebo už prostě nemohou svého nešvaru v podobě kouření vzdát, vyberte si alespoň jeho zdravější variantu. I když se elektronické cigarety hodně propagují jako nástroj pro odvykání kouření, není to tak úplně pravdu. V klidu si do nich totiž můžete pořídit náplň s nikotinem, která bude chutnat stejně jako obyčejná cigareta. Jelikož ale e-cigareta funguje na principu vaporizéru, tedy proměňuje obsah náplně na páru, kterou potom dýcháte i s nikotinem, nedostane se do vašich plic nic moc škodlivého. Respektive ne tolik škodlivého, jako vdechováním kouře z tabákové cigarety. Náplně do e-cigarety s nikotinem mají různý obsah této návykové látky, takže si můžete vybrat svou „úroveň“ a dát si tu správnou dávku. Nejsilnější nikotinové náplně do elektronické cigarety odpovídají stejnému obsahu jako je v klasické cigaretě. Nebudete tedy o nich ochuzeni a na abstinenční příznaky nebo podobné problémy můžete klidně zapomenout. A to, i když budete zdravěji kouřit s e-cigaretou. Množství nikotinu se pohybuje od 0 mg do 36 mg.

Dobrý den, já jsem požitkář

Lidé často nechápou, jak může cigareta kuřákům chutnat. Taky by jim ale určitě chutnala, kdyby kouř měl příchuť jahod, broskví nebo třeba třešní. Zatímco klasické cigarety chutnají a budou chutnat stále stejně kouřově a uměle, do elektronické cigarety si můžete dát náplň podle své chuti. Na trhu najdete v podstatě nespočet různých variací a chutí, které můžete různě obměňovat, dokupovat a kombinovat. Dokonce si můžete vytvořit i svou vlastní, takový mix chuti alá vy. Nejste ničím omezeni. Vaše cigareta tak může jednou chutnat jako vanilka, mango, coca-coca nebo třeba ananas, zatímco příště můžete ochutnat čokoládu, kafe, borůvky, banán nebo třeba maliny. Ovšem volba příchutě není zase tak jednoduchá, hodně kuřáků zahodí elektronickou cigaretu po první vyzkoušené příchuti s tím, že je to hnus. Jenomže za to nemohla e-cigareta a jejich volba náplně. Pokud si tedy nejste jistí, podívejte se po základních příchutích nebo těch značených jako normální. Jedná se například o jahodu, vanilku nebo třešeň. Zároveň se určitě nevzdávejte po prvním nevydařeném výběru.

Dobrý den, já jsem bio

Další možností, co lze vdechovat elektronickou cigaretou nebo vaporizéry jsou náplně zcela přírodního charakteru. A když přírodního, tak opravdu přírodního. Skládají se ze 100% bylinných přísad, takže v nich nenajdete žádný nikotin ani škodlivé látky, které by vám mohli ničit zdraví. Bylinné náplně se prodávají především pro vaporizéry, ale sedět by měli i do elektronické cigarety, kde si je můžete vychutnat. Na výběr jsou klasické bylinky jako je máta, mateřídouška nebo heřmánek, ale koupit si můžete i třeba tymián. Náplně s bylinkami jsou ekologické a přitom není nijak snížena účinnost bylinek. Jejich vlastnosti a schopnosti do sebe dostanete vdechováním nejsnadněji, přitom se ale vyhnete zdlouhavému procesu s děláním odvaru a inhalováním aroma s hlavou přikrytou ručníkem. Bylinky se vám takto dostanou přímo do oběhu a budou působit svou léčivou silou. Jedná se o naprosto přírodní a zdravé inhalování, které můžete praktikovat naprosto kdekoliv.

Chcete si uchránit svoje zdraví, ale zároveň se nedokáže zbavit svých kuřáckých rituálů? Když kafe bez cigarety jednoduše nechutná jako kafe, ale vaše rodina už má dost vašeho odéru jako od táboráku, máte jenom jednu možnost. Abyste nemuseli bydlet na balkóně nebo na terase, měli byste se poohlédnout po nějaké vhodné elektronické cigaretě, která by váš problém vyřešila. Chutná to jako cigareta, vypadá to tak trochu jako cigareta, ale není to tak nezdravé jako cigareta. Všechny vaše kuřácké potřeby budou zachované, ale přitom nebudete tolik huntovat svoje zdraví. Kromě investice do elektronické cigarety si ale také připravte peníze na náplně, kterými budete svoji novou cigaretku krmit. Tyto náplně se nazývají e-liquidy jsou snadno dostupné na místech, kde koupíte i e-cigaretu, tedy třeba v trafikách. Jeden mililitr této kouzelné vodičky představuje zhruba jednu krabičku cigaret, přičemž koupit můžete lahvičku o deseti nebo třiceti mililitrech. Jeden liquid vám tedy vydrží celkem dlouho.

Mňam, ostružinová

Velkou výhodou elektronických cigaret samozřejmě je, že si oproti klasickým cigaretám šetříte zdraví a vlastně svoje okolí chráníte od pasivního kouření. Jistým bonusem také je, že liquid náplně do e-cigaret si lze pořídit v různých variantách. Sice si můžete dát klasický tabák s různým obsahem nikotinu podle své volby, ale můžete vyzkoušet i různé příchutě. V podstatě je to něco jako velmi malá vodárna, takže poznat lze třeba ostružinovou, broskvovou, třešňovou, kávovou, jablečnou, jahodovou a spoustu dalších. Liquidy nejsou nijak drahé a lze je kombinovat podle vaší momentální chutě. K dostání jsou třeba i v menších baleních s více příchutěmi, takže si je nemusíte kupovat jednotlivě. Jediné, na co si dávejte pozor při jejich kupování, je cena, která by neměla být příliš nízká. Mohlo by se potom jednat o nekvalitní náplň, která by vám spíše škodila, než pomohla. A hlídejte si také, aby liquid pasoval do vašeho druhu elektronické cigarety.