Očista plic

Je jedno, jestli jste pasivní kuřák, astmatik nebo právě přestáváte kouřit, faktem totiž zůstává, že máte zanesené plíce, ať už hlenem nebo zplodinami z cigaret. A pokud se těchto látek chcete zbavit, měli byste podstoupit detoxikaci plic. Samozřejmě je to běh na trochu delší trať, bohužel totiž nemůžete tento orgán hodin do pračky a za pár hodin ho mít jako nový. Vyžaduje to odříkání a pohybu, ale rozhodně taková investice sil správným směrem stojí za to.

S očištěnými plícemi se vám bude mnohem lépe dýchat a fungovat, už nebudete mít pocit, jako kdyby vám na hrudníku seděl slon, a přitom za to neutratíte v podstatě nic. Nemusíte si kupovat žádné přípravky a polykat prášky, jde jenom o změnu přístupu a špetku bylinek, které si poradí s vašimi zacpanými dýchacími cestami a prošťouchnou vám plíce od všech neřádů, kteří se vám tam usadili. Nejlepší období pro detoxikaci plic je podzim, konkrétně je to čas od poloviny září do poloviny listopadu.

Jak na detoxikaci plic?

Základem je určitě dýchání čerstvého vzduchu, eliminujte tedy styk se zakouřeným prostředím a také osobami, které bez cigarety nedají ani ránu.

Zhluboka každý den dýchejte a užívejte si pocit, jak vám čistý, ve městě relativně čistý, vzduch proudí tělem.

Dobré je také dělat různá dechová cvičení nebo hrát na hudební nástroj, do kterého se fouká. Vhodný je také zdravý pohyb na vzduchu, vyrazte si tedy na krásnou podzimní procházku nebo výšlap na nějakou horu, uvidíte, jak se budete cítit fajn.

Doma si toto cvičení můžete doplnit inhalací různých roztoků s bylinkami a solí, které roztahují plíce. Očistu plic lze podpořit i vyváženou stravou, do které byste měli zapojit více česneku, zázvoru a křenu. Na plíce je totiž dobré se i tak trochu zapotit, a zatímco jednomu vyhovuje zapotit se při lezení po horách, druhý se raději zpotí u talíře dobrého jídla.