Baterie do elektronických cigaret

Být či nebýt? Kouřit či nekouřit? I když se to nezdá, tyto dvě otázky mají k sobě velmi blízko. Abyste na ně ale mohli odpovědět kladně, postačí vyměnit klasickou cigaretu za její elektronickou napodobeninu. Někdo sice může pohrdavě prohlásit, že se jedná jenom o „náhražku“, ale není to tak úplně pravdu.

I s e-cigaretou si užijete plnohodnotné kouření a to za méně peněz. Investice do elektronické cigarety se vám vrátí v podobě méně namáhaného zdraví a především plic. Toto jednoduché zařízení se skládá z atomizéru, tubičky s náplní, LED diody a také elektronické baterie, která to všechno pohání. Nejčastěji se do elektronických cigaret dávají baterie lithium-iontové akumulátory. Baterie do elektronických cigaret lze rozdělit na dva druhy – jedny jsou automatického charakteru, takže e-cigaretu automaticky „zapnou“ jakmile z ní potáhnete, a potom manuální. U nich už si musíte e-cigaretu zapnout zvlášť a teprve potom dojde k dodávce elektrického proudu z baterie, aby cigareta fungovala.

Není baterie jako baterka

Pokud potřebujete novou baterii do své elektronické cigarety, nebo si kupujete e-cigaretu po částech, hlavní, na co si dávejte pozor je, aby vám baterie pasovala do vašeho modelu cigarety. Rozdíly mezi jednotlivými druhy baterií spočívají v mnoha aspektech. Například je to doba nabíjení, která se pohybuje kolem 3-4 hodin. To, jak dlouho vám nabitá baterie vydrží, se bude odvíjet od toho, jaký máte styl kouření, jak hodně je baterie nabitá, jestli je baterie nová nebo jetá, popřípadě, jak velké je teplo. Obecně by ale baterie mohla po jednom nabití vydržet průměrnému kuřákovi kolem dvou dnů. Samozřejmě je to ale velmi individuální. Vybírat si můžete z různě barevných baterií do elektronické cigarety a na výběr máte další komponenty. Například jsou i baterie, které lze dobíjet přes USB kabel nebo je využívat jako zdroj energie.